Dubajoztam
Tavaly nyáron. Letöltöttem Szalay Vivienne könyveit a Scribd segítségével és egy-egy este alatt kiolvastam őket. Aztán vitára bocsájtottam a témát. Nagyon érdekes volt látni, hogy kiben milyen történetet indított el, kin milyen gombot nyomott meg. Elöljáróban még annyit a műről, hogy egy luxusprosti élete tárul fel a lapokon. A szép, ugyanakkor közepes intelligenciájú vidéki lánynak nem sok esélye van arra, hogy sikeresen továbbtanuljon. Viszont mindennél jobban vonzza a luxus, a márkák, a gazdagság. A gimi legrondább - és egyben leggazdagabb-, fiúját lecumizta egy karóráért, pontosabban annak ígéretéért. Felsőfokú tanulmányok helyett jött a modellkedés, eszkort és a bűvös kör az 1000 eurós óradíjjal, dubaji bulikkal (3 napra több tízezer euró, haute couture estélyik, top designer táskák, és végbél összevarrása a helyi kórházban). S mit kellett ezért tennie? Gyakorlatilag mindent, finnyogásnak helye nincs. Alapkövetelmény a tökéletes, hibátlan test, label ruhák, kiegé...
Hm... én nem hiszek az abszolút igazságban, hiszen mindenkinek megvan a maga nézőpontja, ahonnan igaznak tűnik minden.
VálaszTörlésA mondás pont erről szól:
VálaszTörlésvan, ahogy én élem meg
van ahogy a másik éli meg ugyanazon, alapjában véve semleges eseményt.
Az, hogy jó vagy rossz, nem több, mint egy címke. Egy olyan címke, amit a gondolatok és még inkább az rzések határoznak meg.
Nézz egy példát: esik az eső.
Én marhára pipa vagyok, mert most mosattam le az autómat és az eső összepiszkolja.
Te viszont nagyon örülsz az esőnek, mert már dzsuva volt a kocsid, nem volt időd elmenni mosatni. A kiadós eső most nagyjából lemossa.
Semmi más nem történt, mint esett az eső. Az összes többi percepció, vágy, elvárás éselképzelés hogy minek kéne lennie.
Így igaz (de csak szerintem, azaz 1. igazság)
VálaszTörlés